03.03.2021

Pozor, změna konání festivalu ANIFILM - nový termín: 22.-27.6.2021 !!

ANIFILM, který figuruje na mapě světových festivalů už od roku 2002, je nejvýznamnější akcí svého druhu ve střední Evropě. Společnost RENGL letos již podruhé zaujme postavení významného partnera festivalu a bude pro Anifilm poskytovat plakátovací kampaně v Libereckém regionu i zbytku České republiky.

Festival představuje aktuální trendy, postupy, technologie a animační techniky. Podporuje rozpracované či zcela nové animační projekty, jejich tvůrce, producenty a distributory.  Je určen tvůrcům a filmovým profesionálům, studentům, pedagogům, filmovým teoretikům a všem fanouškům animované tvorby včetně dětí.  

Soutěž krátkých filmů letos nabídne 38 snímků, jako obvykle žánrově i geograficky velice různorodých. Převládají osobní výpovědi a anidoky, které střídají fantaskní a metaforické snímky nebo naopak překvapivě realistické obrazy současného světa. Ani v dnešní nelehké době nechybí filmům (a jejich autorům) humor, i když často ironický, absurdní či černý. Mezi autory vybraných snímků pak najdeme řadu zvučných jmen světové animace, návštěvníkům Anifilmu dobře známých, jako jsou Magda Guidi, Alberto Vázquez, Sarina Nihei, Andreas Hykade nebo Atsushi Wada.

Věříme, že se aktuální situace zlepší a festival ANIFILM letos bez komplikací proběhne!

Plakát ANIFILM 2021
RENGL významným partnerem ANIFILM 2021